Haber

BAE’den Filistin kararı! Devlet Başkanı emri verdi!

Son dakika Birleşik Arap Emirlikleri haberleri: İsrail’in Filistin’deki katliam baskınları sürüyor. Katil İsrail, 7 Ekim’den bu yana binlerce masum çocuğu ve sivili katlederken, Birleşik Arap Emirlikleri’nden yeni bir atılım geldi.

BAE, BİN FİLİSTİNLİ ÇOCUĞU AİLELERİYLE BİRLİKTE AĞIRLAYACAK

BAE resmi ajansı WAM’ın haberine göre, BAE Başkanı Al Nahyan, Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Mirjana Spoljaric ile telefonda görüştü.

Toplantıda, Gazze Şeridi’ndeki sivillere insani ve tıbbi yardımların yoğun, sürekli ve güvenli bir şekilde ulaştırılmasının önemi vurgulanırken, sivillerin ihtiyaçlarına yönelik insani yardımların güçlendirilmesi için bölgesel ve uluslararası ortak çabaların zorunlu olduğu kaydedildi. mevcut krizden etkileniyor.

Al Nahyan ayrıca Gazze Şeridi’ndeki 1000 Filistinli çocuğun aileleriyle birlikte ağırlanması ve iyileşip ülkelerine dönene kadar BAE devlet hastanelerinde ihtiyaç duydukları tüm tıbbi ve sağlık bakımının sağlanması talimatını verdi.

Söz konusu girişimin, BAE’nin, başta çocuklar olmak üzere kardeş Filistin halkına, yaşadıkları ağır insani koşullara karşılık olarak yardım sağlama çabalarının bir modülü olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu